Російська (Ru)Українська (UA)
    А починалося все рік тому, коли з ініціативи засновників житлово-будівельного кооперативу "Покровська долина" Віктора Тюпи і Василя Березовського було розпочато будівництво.
    - Ми прийшли на село не для того, щоб відібрати у людей землю, а допомогти їм відродити свою малу батьківщину, - розповідають організатори. - Ідея сучасного села, розвиток якого починається з будівництва комфортного житла, прилив нових ініціативних людей, залучення новітніх технологій, знайшла підтримку і у місцевих жителів. Нашими однодумцями стали Покровський сільський голова Людмила Богданова і керівник місцевого фермерського господарства Любов Харченко.
    До речі, з появою кооперативу почало змінюватися і саме Покровське: селяни привели в порядок свої будинки, виготовили огорожі, почали ремонт у будинках. Тепер все, що відбувається на будівельному майданчику "Покровської долини", робиться в унісон з оточуючим світом.
    Якщо оцінювати достоїнства коттеджного містечка, то варто згадати ще одну важливу деталь: його планування і розташування будиночків здійснено відповідно до законів гармонії енергій (як прийнято говорити, по фен-шуйю). Простір степу добре поєднується з штучною водоймою, розташованим не далеко від житла. Планування будинків дозволяє бачити мальовничий вид з кожного вікна, тераси або мансарди. Можна не тільки водою милуватися або порибалити, а й здійснювати навколо озера ранкові пробіжки і водні процедури після них. Екологічно чистий простір вдало доповнюють екологічно чисті матеріали, з яких будуються котеджі. Так, наприклад стіни будиночків побудовані з черепашнику - матеріалу не тільки не традиційним для наших країв, а й міцного і нешкідливого для здоров'я.
    Якщо ж сім'я вирішить зібратися на пікнік, то і виїжджати з містечка нікуди не потрібно: у озера стоїть справжня українська піч, де можна приготувати просову кашу в горщику або засмажити м'ясо. Поки батьки займаються справами, малюки гратимуть на дитячому майданчику неподалік.
    У традиціях трипільської культури, зроблені колоритні дерев'яні паркани, стильні ліхтарі і т.д.. У всьому відчувається талановита рука ландшафтного дизайнера або майстра декоративно-прикладного мистецтва. Цікаво, що всі залучені до проекту творчі працівники - свої, кіровоградські. Для них оформлення "Покровської долини" - і джерело заробітку, і можливість проявити свій художній талант, і певний досвід. В цілому ж все згадане цілком відповідає концепції містечка: дотримання національної самобутності, української автентичності.
каже Віктор Тюпа:
- У перспективі ми плануємо створити природно-ландшафтний етнопарк "Степова долина", де будуть поєднуються найкращі українські зразки архітектури, народних ремесел, побутової культури.
 Але це - плани на майбутнє. Сьогодні ж будівництво містечка йде повним ходом. Вже проведені основні комунікації, будинки обладнані централізованими системами водопостачання та каналізації, електро та газопостачання, а з приїздом, новосели отримають підключення до міської телефонної мережі, кабельному телебаченню і швидкісному інтернету. До речі, майже всі системи - від електропостачання до водопроводу - автономні, порівняно з міськими комунальними лініями є істотною перевагою. Незабаром розпочнуться внутрішні роботи надійного та екологічно чистого житла. А незадовго до нового року перші дев'ять родин урочисто увійдуть у свої будиночки.