Російська (Ru)Українська (UA)

Покровська Долина - НЕ ТІЛЬКИ ДІМ ...

   Унікальний будівельний проект під назвою «Покровська Долина» викликає все більший інтерес у жителів нашого міста. Ще б пак - уперше поряд з Кіровоградом, у мальовничій місцині, зводиться фактично невеличке містечко (із власним комунальним господарством, власною інфраструктурою і своїм планом розвитку). Отже, запрошуємо на будівельний майданчик.
   Сьогодні проектом заміського котеджного будівництва мало кого здивуєш - он скільки будується котеджних містечок під Києвом, Донецьком, Дніпропетровськом! А ось в околицях Кіровограда першим і поки що єдиним таким проектом, котрий насправді реалізується, є наша «Покровська Долина». На відміну від усіх проголошених забудов, т.зв. «котеджних містечок», де кожен самотужки будує окремий будинок для себе або на продаж, у «Покровській Долині» реалізується повномасштабний проект сучасного поселення, яке гармонує з навколишньою природою і є частиною місцевої територіальної громади. Усе містечко спроектоване як єдиний житлово-соціальний комплекс, в якому до найменших деталей відпрацьовані не тільки архітектурно-інженерні елементи, а й запропоновано високо-комфортні соціально-побутові умови якісно нового життя.
   Без сумніву, «Покровська Долина» орієнтована, в першу чергу, на людей, здатних на високий рівень самореалізації: починаючи із заснування власного бізнесу і досягнення власного добробуту та закінчуючи усвідомленою участю у вирішенні сучасних соціальних проблем. Найактуальнішою з них є відродження українського села.
Адже наше котеджне містечко - це не «пікнік на узбіччі», учасники якого через паркан спостерігають за навколишнім світом.
   Усі, хто побував на будівельному майданчику «Покровської Долини», мали змогу на власні очі переконатися в надійності й екологічності споруджуваного житла. Будівельники враховують всі, до найменшої дрібниці, місцеві кліматичні й геологічні особливості.
   У першу чергу звертають на себе увагу монолітні фундаментальні платформи, на яких зводяться будинки. Їм не страшні ні перепади температури, ні зсуви та осідання ґрунтів. Стіни будують з ракушняка - найбільш екологічного будівельного матеріалу в наших краях. Міжповерхові перекриття ізолюються сучасними екологічно чистими матеріалами. Ретельно продумані конструкції будинків гарантують тепло, затишок і комфорт їхнім власникам. Про такий дім кожен, навіть найбільш вибагливий господар, зможе гордо заявити: «Мій дім - моя фортеця».
   При всій добротності забудови в «Покровській Долині» ніхто не прагне відгородити людей одне від одного. Навпаки! Автори проекту і будівельники відводять майже половину території містечка під рекреаційну зону. Ще не виросли стіни будинків, а вже зеленіють листям більше 500 дерев, висаджених цього року на берегах мальованих озер і чотирьох рукотворних островів. Зводяться альтанки, облаштовуються спортивні майданчики, викладаються паркові доріжки, закладаються кабелі зовнішнього освітлення рекреаційної зони. Паркові архітектурні форми створюються з випередженням будівництва житла. І в цьому є резон - новосели разом з будинком одержать чисте повітря, прохолодні джерела, гомінливі гаї, зариблені водойми.
   Відкритість новому життю, спілкуванню, взаємодопомозі, вірність національним традиціям і впровадження найсучасніших технологій соціально-побутового співжиття - основний зміст проекту «Покровська Долина». Люди, які ще три місяці тому побували у с. Покровському і побачили сьогоднішній будівельний майданчик, стають прихильниками й симпатиками нашого проекту. Сподіваємось, що до них приєднаються й інші наші земляки, котрі бажають жити в єдності з природою і в злагоді з людьми.
   А на завершення - про нашу найзаповітнішу мрію. Думаючи про те, що лишиться у спадок нашим внукам, ми вже сьогодні працюємо над створенням у степовому селі Покровському природно-ландшафтного етнопарку (за масштабами - як хутір «Надія», «Веселі Боковеньки», Софіївський парк). Такого етнографічного парку, за який не соромно буде перед пам'яттю предків і перед вимогливими поглядами нащадків.